Zdjęcia jedzenia czyli fotografia kulinarna, musi buć pysznie!

 

Dobre zdjęcia jedzenia, czyli fotografia kulinarna, mogą mieć pozytywny wpływ na sprzedaż. Istnieją liczne badania i statystyki, które pokazują, że prezentacja potraw na zdjęciach w internecie, menu restauracji czy w katalogach kulinarnych ma duże znaczenie dla decyzji zakupowych klientów.

Dobrej jakości zdjęcia jedzenia są w stanie wywołać w widzu emocje, pobudzić apetyt i zachęcić do skorzystania z oferty. Klienci często decydują się na wybór restauracji lub dania na podstawie zdjęć, które widzą w internecie. Dlatego też, w dzisiejszych czasach, kiedy media społecznościowe odgrywają tak dużą rolę w branży gastronomicznej, ważne jest, aby zadbać o odpowiednie prezentowanie potraw na zdjęciach.

Współczesna fotografia kulinarna stała się bardzo popularna dzięki mediom społecznościowym, takim jak Instagram czy Pinterest, gdzie restauratorzy i kucharze często publikują swoje zdjęcia potraw. Klienci coraz częściej korzystają z takich platform, aby poszukiwać inspiracji kulinarnych oraz rekomendacji dotyczących restauracji i dań.

Dobre zdjęcia jedzenia mogą wpłynąć na decyzję klientów o wyborze konkretnej restauracji lub potrawy. Piękne, apetyczne i profesjonalnie wykonane zdjęcia mogą zwiększyć atrakcyjność danej potrawy lub całego menu, przyciągnąć uwagę klientów i zachęcić ich do odwiedzenia restauracji lub zamówienia potrawy.

Fotografia kulinarna wbrew pozorom wcale nie jest taka prosta. Cała trudność polega na tym, żeby fotografowane jedzenie wyglądało pysznie! Żeby osoba oglądająca te fotografie pomyślała ” o matko, zjadłabym to! natychmiast… aż ślinka cieknie ” 😉

Tu olbrzymią rolę odgrywa światło, dające wrażenie trójwymiarowości, głębi. Do tego odpowiednia kompozycja, zaaranżowanie stołu, blatu.  Mamy nadzieję, że w przypadku tych wiatruszek, nam się to doskonale udało.

Zdjęcia powstały na użytek reklamowy dla trzech dziewczyn z Ukrainy, które uciekły do Polski przed wojną, a ugościłą je nasza niesamowita koleżanka Ela. Ela jest niezwykle kreatywną, odważną osobą! Prowadzi swoją agencję reklamową AlpinaPlus. Dziewczyny niezwykle pracowite, nie chciały siedzieć tu bezczynnie, więc zabrały się za gotowanie, co zresztą wychodziło im to fantastycznie. Więcej zdjęć innych dań z tej sesji znajdziecie na ich profilu TUTAJ.  Niestety dziewczyny już wróciły na Ukrainę i już nie będzie nam dane spróbować tych wszystkich pyszności 🙁

 

A TUTAJ można zobaczyć więcej fotografii jedzenia w naszym wykonaniu.

Zapraszamy do współpracy restauracje, punkty gastronomiczne, mistrzów kuchni…

 

Fotografia biznesowa, reklamowa, wizerunkowa dla firm Konin Poznań WielkopolskaFotografia biznesowa, reklamowa, wizerunkowa dla firm Konin Poznań WielkopolskaFotografia biznesowa, reklamowa, wizerunkowa dla firm Konin Poznań Wielkopolska zdjęcia jedzenia pyszna fotografia kulinarna fotograf koninFotografia biznesowa, reklamowa, wizerunkowa dla firm Konin Poznań Wielkopolska